AFRICKé KOPřIVY VáS NADCHNOU BAREVNOU šKáLOU I KRESBOU NA LISTECH

Kopřivu známe všichni, ale tentokrát není řeč o dvoudomé, tedy klasice naší přírody. Kopřiva africká je krásnou pokojovkou nebo rostlinou na zahradu, která hýří mnoha barvami. Zjistěte, jak ji pěstovat, aby vám dělala radost.

I přes svůj název rostliny, kterým se říká Africké kopřivy, pocházejí z Asie a pak tedy také skutečně z Afriky. V současnosti však existuje velké množství kultivarů, které vznikly vyšlechtěním. Pěstitele lákají svými barevnými listy, které zcela předčí i malé květy. Barevná paleta je přitom široká: od různých odstínů červené přes žluté i fialové až po béžové. Navíc se liší kresba na listech, takže je těžké vybrat, který z druhů afrických kopřiv by vyhrál soutěž krásy.

Jak pěstovat africké kopřivy?

Aby vám tyto rostliny prospívaly, je základem dostatek světla. Některé kultivary zvládnou částečný stín, ovšem většina je opravdu světlomilná. Při nedostatku se jí nebude dařit, což se projeví na vitalitě i zbarvení listů. 

Zálivku u afrických kopřiv nepřehánějte ani nepodceňujte. Přílišné zalévání ani vyschlá půda jim nesvědčí, naopak za rosení budou rády. Pro košatější vzhled je dobré zaštipovat poupata a květy. 

Kopřivy dovnitř i ven

Africké kopřivy jsou univerzální v tom, že je lze pěstovat doma, coby pokojovku, a také venku, dokonce v záhoncích i nádobách. Využijete je do truhlíků, květináčů, kolem cest nebo ostrůvku v zahradě. Fantazii se meze nekladou, a tak můžete kombinovat více barev kopřiv nebo je vysadit spolu s květinami, které mají plné květy. Některé kultivary jsou dokonce částečně převislé, což nabízí další možnosti k jejich výsadbě.

Mohlo by se vám líbit

Africké fialky pokvetou po celý rok, když nebudete chybovat v péči. Neškodíte jim?

Africké fialky vám mohou po celý rok dělat radost svými květy. K tomu ovšem musí být ve skvělé kondici, kterou jim zajistíte vhodnou péčí. Pojďte se proto podívat, jak se o tyto rostliny starat, aby byly zdravé.
marianne.cz
marianne.cz

Související články

2024-04-17T05:09:18Z dg43tfdfdgfd